ارتفاع شهرهای ایران

اهمیت در پرورش جوجه‌های گوشتی

پرورش جوجه‌های گوشتی، سال‌ها است که در شهرهای ایران انجام می‌شود و توجه به انحام اصولی این کار، از جمله مسائل مهم در صنعت دام و طیور کشور به حساب می‌آید. جوجه‌های گوشتی سرعت رشد بسیار زیادی دارند و در مدت زمان کوتاهی افزایش وزن زیادی را تجربه می کنند. این سرعت رشد بالا، متابولیسم زیادی را می‌طلبد و این متابولیسم بالا، نیازمند مواد مغذی متراکمی در جیره‌ها است؛ اکسیداسیون این مواد مغذی نیازمند اکسیژن بوده و از آنجا که در مناطق با ارتفاع زیاد اکسیژن کمتر است، پرندگان گوشتی دچار اختلالات متابولیکی متعددی می شوند؛ بنابراین جهت پیشگیری از این موضوع در شهرهای ایران که دارای ارتفاع بالا هستند، بایستی فرمولاسیون جیره تعدیل شود.

محصولات دی جی ام تکنومیکس

گروه تولیدی دی جی ام تکنو میکس، جیره‌های منطقه ای را متناسب با شرایط اقلیمی و به خصوص ارتفاع منطقه از سطح دریاهای آزاد ارائه نموده است. برای مناطق حاشیه دریای خزر، نظیر استانهای گیلان و مازندران به دلیل شرایط مطلوب منطقه و امکان حمایت از رشد سریع برای جوجه‌های گوشتی، جیره‌های متراکمی پیشنهاد شده است. در خصوص مناطق مرکزی و کوهستانی ایران، مانند استان‌های اصفهان، یزد، کردستان، شیراز، خراسان و … به دلیل مرتفع بودن و شرایط اقلیمی خشک، جیره‌های پیشنهادی، سطح مواد مغذی پایین‌تری دارند تا از مشکلات و ناهنجاری متابولیکی پیشگیری شود.

ثبت سفارش در دی جی ام تکنومیکس

مرغداران محترم می‌توانند با مشخص کردن ارتفاع محل مرغداری خود از جدول کاتالوگ، جیره منطقه خود را درخواست نمایند. این جیره‌ ها در کاتالوگ های مجزایی به چاپ رسیده است که در صورت نیاز، امکان ارسال فرآهم است.
علاوه براین به دلیل فاکتورهای متعددی که برای انتخاب جیره موثرند، اکیدا توصیه می‌شود که مرغداران محترم، پیش از هرگونه اقدامی، با متخصص تغذیه گروه دی جی ام تکنو میکس تماس بگیرند و مطابق با توصیه‌های انتخاب جیره صورت گیرد.
شهرهای-ایران

شهرهای-ایران-اینستاگرام
شهرهای-ایران-لینکدین
شهرهای-ایران-تلگرام