تغذیه عملی طیور تجاری

گله‌های نوین جوجه‌های گوشتی، مرغ‌های مادر و تخم‌گذار به منظور بازدهی تولید مثلی مطلوب ضریب تبدیل، ماندگاری و پاسخ ایمنی مطلوب به جیره‌های متوازن به لحاظ مواد مغذی ضروری نیاز دارند. گله‌های مولد راهنماهای مدیریتی را تهیه می‌کنند که خصوصیات مواد مغذی مناسب جهت سنین و انواع مختلف طیور را ارایه می‌نماید.
تغذیه عملی طیور تجاری دکتر مازیار محیطی اصلی (برگرفته از کتاب ناهنجاری‌های تغذیه‌ای و گوارشی طیور) ویژگی‌های تغذیه‌ای گله‌های نوین جوجه‌های گوشتی، مرغ‌های مادر و تخم‌گذار به منظور بازدهی تولید مثلی مطلوب ضریب تبدیل، ماندگاری و پاسخ ایمنی مطلوب به جیره‌های متوازن به لحاظ مواد مغذی ضروری نیاز دارند. گله‌های مولد راهنماهای مدیریتی را تهیه می‌کنند که خصوصیات مواد مغذی مناسب جهت سنین و انواع مختلف طیور را ارایه می‌نماید.
متخصصین تغذیه احتیاجات غذایی را با ترکیب مواد خوراکی در دسترس به منظور تهیه جیره‌ای با حداقل قیمت برآورده می‌کنند. به طور کلی، از برنامه‌ریزی خطی جهت تنظیم فرمول‌های حاوی مواد مغذی بسیار ضروری استفاده می‌شود که شامل:
• انرژی قابل متابولیسم
• پروتئین خام
• آمینواسیدهای ضروری به خصوص: ـ متیونین ـ سیستین ـ لیزین ـ تریپتوفان ـ ترئونین
• چربی‌ها و اسیدهای چرب ضروری (اسید لینولئیک و لینولنیک)
• مواد معدنی پر نیاز ـ سدیم ـ کلسیم ـ منیزیم ـ پتاسیم ـ کلر به صورت کلراید ـ فسفر به صورت فسفات ـ گوگرد به صورت سولفات
• مواد معدنی کم نیاز ـ مس ـ کبالت ـ منگنز ـ روی ـ سلنیوم ـ آهن ـ ید به صورت نمکهای ید دار ـ کروم(؟)
• گزانتوفیل‌ها برای ایجاد رنگ در زرده و پوست
• ویتامین‌ها ـ محلول در چربی؛ A، ۳D (کوله کلیسفرول)، E، K و کولین ـ محلول در آب؛ ۱B (تیامین)، ۲B (ریبوفلاوین)، ۶B (پیریدوکسین)، بیوتین، اسید فولیک، اسید پنتوتنیک، نیاسین، ۱۲B (سیانوکوبالامین) ویتامین C به عنوان یک ماده مغذی ضروری برای طیور تجاری مورد توجه نیست.
در شرایط تنش ناشی از دمای بالای محیط یا ابتلاء با بیماری‌ها ممکن است الکترولیت‌ها و ویتامین‌ها به خوراک و آب آشامیدنی اضافه شوند. مواد خام و مواد خوراکی مواد خام براساس میزان مواد مغذی و عدم وجود ترکیبات سمی برای جیره‌های طیور انتخاب می‌شوند.
محدوده مواد خوراکی در دسترس برای یک متخصص تغذیه توسط عوامل مؤثر بر تأمین مواد، قیمت، کیفیت و مناسب بودن برای سن یا گونه طیوری که از آن خوراک تغذیه می‌کند، تعیین می‌شود. میزان مواد مغذی موجود در مواد خوراکی از داده‌های آزمایشگاهی که در نشریات براساس آزمایش‌های جهانی یا منطقه‌ای چاپ شده است استخراج می‌شود. کارخانه‌های خوراک مرکزی یا کارخانه‌های مستقل ماتریس مواد خوراکی متشکل از ارزش غذایی واقعی مواد خوراکی را فراهم می‌کنند.
این اطلاعات براساس قابلیت دسترسی فصلی و یا منبع مواد خوراکی و با استفاده از روش‌های معمول تجزیه شیمیایی یا روش اسپکترومتری مادون قرمز (NIRS) جهت تعیین رطوبت، پروتئینی و چربی، جمع‌آوری و تنظیم شده‌اند. در کارخانه‌هایی که از روش‌های معمول تجزیه شیمیایی استفاده می‌کنند برای برآورد مقدار آمینواسیدها با توجه به نتایج تجزیه پروتئین خام از معادلات تابعیت استفاده می‌نمایند.
قابلیت دسترسی آمینو‌اسیدهای موجود در کنجاله سویا را می‌توان توسط فعالیت اوره آز یا شاخص تجزیه پذیری پروتئین اندازه‌گیری نمود. کنجاله سویا به خصوص در هنگام عدم وجود مواد خوراکی پروتئینی با منشاء حیوانی یا پروتئین‌های گیاهی جایگزین مانند کنجاله کانولا، مقادیر بالایی از آمینو‌اسیدها را در جیره‌های طیور تجاری تأمین می‌کند.

به قلم دکتر مازیار محیطی اصلی، متخصص تغذیه طیور
گروه علمی دی جی ام تکنومیکس

پاسخ دهید

فیلدهای اجباری مشخص شده است.*